Tanie Mieszkania w Ursusie Skoroszach

o skoroszach


Ursus

Ursus, położony 9 km od centrum w zachodniej części Warszawy, jest jedną z najmniejszych dzielnic stolicy, zarówno pod względem powierzchni - zajmuje 9 km2, jak również pod względem liczby ludności - ta szacowana jest na około 50 000 mieszkańców. Według statystyk prowadzonych przez policję Ursus w 2012 r. był najbezpieczniejszą dzielnicą Warszawy.

Ursus Najdynamiczniej rozwijającym się obszarem Ursusa są Skorosze , które zajmują obszar ograniczony od północy ulicą Tomcia Palucha, od południa Alejami Jerozolimskimi, od wschodu nowo wybudowaną ulicą Al. 4 czerwca 1989 roku a od zachodu ulicą Sosnkowskiego.


Skorosze

Dynamiczny rozwój Skoroszy rozpoczął się w latach 90-tych i trwa do dziś. Powstają tu nowoczesne osiedla mieszkaniowe z pełną infrastrukturą miejską.

Ursus Na Skoroszach znajdują się dwa parki (Achera i Czechowicki), obiekty rekreacyjne takiej jak „Hasanka” przy ul. Wojciechowskiego, nowoczesne place zabaw ( największy przy ul. Dzieci Warszawy 42) oraz pływalnia i park wodny przy ulicy Sosnkowskiego. Istotnym elementem infrastruktury są obiekty handlowe takiej jak Centrum Skorosze oraz w niedalekiej odległości Outlet Factory. Na Skoroszach znajduje się również market budowlany Leroy Merlin.


Komunikacja

Dzięki zrealizowanym w ostatnich latach inwestycjom drogowym zarówno dojazd z Ursusa do centrum Warszawy, jak i wyjazd z tej dzielnicy we wszystkich kierunkach Polski stał się łatwiejszy niż z Białołęki, Wawra, czy Bemowa.

Ursus Kluczowymi inwestycjami drogowymi były:
  • Kolejny etap rozbudowy Alej Jerozolimskich z wybudowanym w 2012 roku wielopoziomowym skrzyżowaniem z ulicami Łopuszańską i Kleszczową.
  • Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy z drogami ekspresowymi S2 i S8 oraz Autostrady A2 z węzłami Opacz i Konotopa. Wiazd na Południowa Obwodnicę Warszawy odbywa się poprzez węzeł Salomea zlokalizowany w Alejach Jerozolimskich na wysokości Skoroszy.
  • Budowa ulicy Al. 4 czerwca 1989 roku. na odcinku Chrościckiego-Aleje Jerozolimskie z węzłem Salomea.
  • Obecnie w budowie znajduje się trasa Salomea-Wolica, która stanowić będzie łącznik pomiędzy drogami ekspresowymi S7, S8 i Południową Obwodnicą Warszawy S2, a miejskim układem komunikacyjnym Warszawy. Będzie to nowy wylot na Katowice i Kraków, którego głównym zadaniem będzie odciążenie Al.Krakowskiej, Raszyna i Janek. Planowane przedsięwzięcie będzie polegać na budowie drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea - Wolica wraz z powiązaniem z drogą krajową nr 7.
Trasa będzie się zaczynać w węźle "Salomea" z Al. Jerozolimskimi i ul. Al. 4 czerwca 1989 roku. Przetnie poprzeczną trasę Południowej Obwodnicy Warszawy w węźle "Opacz", około 600 m od granic administracyjnych Warszawy. Dalej trasa pobiegnie w kierunku południowo-wschodnim pomiędzy Raszynem a Michałowicami. Na przecięciu drgi powiatowej Janki - Pruszków powstanie węzeł "Wypędy" (Sokołowska). Trasa włączy się w istniejąca drogę nr 8 Warszawa - Wrocław na granicy wsi Janki Małe i Wolica, gdzie powstanie węzeł "Janki Małe". W tym węźle trasa będzie się rozwidlać na S8 w kierunku Wrocławia i drogę krajową nr 7 w kierunku Krakowa. Planowana inwestycja skończy się w węźle "Paszków" z drogą wojewódzką nr 721 na kierunku wrocławskim i w węźle "Magdalenka" z drogą wojewódzką nr 721 na kierunku krakowskim.